MLADINSKI SVET

Mladinski svet

Mladinski svet predstavlja skupina mladincev – učencev 9. razreda osnovne šole, dijakov in študentov, ki deluje v okviru Župnijskega pastoralnega sveta. Naloga mladinskega sveta je poskrbeti, da v župniji prek celega leta potekajo razne dejavnosti za otroke in mlade, občasno pa se predstavi tudi širšemu občestvu.

V svojih treh letih delovanja je organiziral turnirje v športnih igrah za otroke, ustvarjalne delavnice, mladinski verouk, pripravljal je božično igrico pred polnočnico, v župnijo pripeljal slavne goste kot so Adi Smolar, Gregor Čušin, p. Janez Ferlež, Robert Friškovec, Stična band idr., pod svoje okrilje vzel Slomškovo bralno priznanje (SBP), izpeljal dva oratorijska dneva …

V letu 2010/2011 si je Mladinski svet zastavil naslednje cilje:

• izpeljati 2. oratorijski dan,Župnik Jože Klun in Adi Smolar
  • pripraviti božično igro,
  • izpeljati projekt SBP,
  • organizirati družabna srečanja za animatorje,
  • organizirati krajše duhovne vaje za animatorje,
  • promovirati svoje delovanje prek sodobnih medijev in novih socialnih omrežij (Facebook).

Vsi, ki imate svoj Facebook profil, ste lepo vabljeni, da postanete prijatelji Kokrških animatorjev in spremljate naše aktivnosti, dokumentirane v besedi in sliki.

Koordinatorka Mladinskega sveta: Vesna Rogl, vesnarogl@hotmail.com