ORATORIJ 2015

ORATORIJ 2015 – HOČEM BITI SVET!

Letos nas je čez teden spremljal vzklik >Hočem biti svet< in nas tako opozarjal, da je svetništvo prav za vsakega izmed nas in ne samo za posebne izbrance. Kljub bolezni in drugim stiskam, nam je letošnji glavni junak Dominik Savio svetel zgled na tej poti.

Nasmeh nam je uspelo narisati kar na 76 otroških obrazov in 33 animatorskih.

SKUPINSKA

Vsak dan nas je na oratoriju spremljal tudi sij dneva. Sij dneva je bil vzet iz Svetega pisma.

Tako nam je Bog vsak dan polagal svojo besedo na naša srca, da naj se po njej ravnamo in živimo.

1. dan: > Vsi so jedli isto duhovno jed.< (1 Kor 10,3)
  2. dan: > Pridita in bosta videla.< (Jn 1, 39)
  3. dan: > Zgodi se mi po tvoji besedi.< (Lk 1,38)
  4. dan: > Ti si moj služabnik.< (Iz 41,9)
  5. dan: > Jaz sem življenje in vstajenje.< (Jn 11,25)

KAJ MI JE BILO NA ORATORIJU NAJBOLJ VŠEČ:

• Na oratoriju mi je bilo najbolj všeč, ker se veliko naučim. (Andraž Kramarič)
  • Na oratoriju mi je zelo všeč, ker je veliko priložnosti za gibanje. (Erik Žitnik)
  • Oratorij je prava pika na I med poletnimi počitnicami, ker je zelo zabaven. (Zoja R., Lara, Gaja)
  • Na oratoriju mi je bila najboljša hrana. (Nejc Štern)
  • Najbolj všeč so mi bile dobre delavnice. (Rihard Turuk)
  •  Najbolj všeč so mi bile vodne igre. (Izak Turuk, Špela Perčič, Lovro Tušek)
  •  Oratorij je kul. (Tomaž Tušek)
  • Oratorij je zakon. (Gal Pogačnik)

ORATORIJSKE DELAVNICE:

Dominik športa– na tej delavnici smo igrali nogomet, odbojko, ameriški nogomet in se igrali razne družabne igre.

Hočem biti kreda!– izdelovali smo krede iz jajčnih lupin, moke in vode. Bile so različnih barv. Z njimi smo porisali tudi župnijsko dvorišče.

Dominik med indijanci– spoznavali smo indijanske veščine, postavili šotor in imeli lov na skriti zaklad.

Dominikov frizerski salon– pri tej delavnici smo si urejali naše pričeske, da smo bili še lepši kot smo že.

Kuhančki– pripravljali smo sladoled in vaflje.

Božja pomoč– naučili smo se veščin prve pomoči, tako da sedaj vemo, kako pomagati ljudem v raznih nesrečah.

Bos(kov) Dominik– izdelovali smo čevlje in jih seveda tudi lepo okrasili in porisali.

Dominikova medijska hiša– naučili smo se veščin vsakega novinarja, intervjuvali smo, pisali članke, spoznavali različne poklice v cerkvi (duhovnik, ministranti, delo župnijske gospodinje in vodje oratorija). Povzpeli smo se tudi v zvonik in si ogledali poklic pritrkovalcev.

Predšolčki- predšolski otroci pa so vsak dan izdelovali različne izdelke ter se seveda veliko preigrali z lego kockami in se tako naučili samostojno ustvarjati.