SPREJEM FATIMSKE MARIJE ROMARICE V ŽUPNIJI KOKRICA

SPREJEM FATIMSKE MARIJE ROMARICE V ŽUPNIJI, Sobota, 21. maj ob 13. uri

Kip Marije romarice iz Fatime bomo sprejeli pred kapelico na župnijskem dvorišču. Tam se bomo zbrali verniki vse župnije. Zaželene so tudi narodne noše. Skupaj bomo zapeli pesem »Trinajstega maja« in molitev »Pozdravljena Kraljica, Mati usmiljenja«. Sledil bo vstop v cerkev. Za križem najprej stopajo otroci in mlade družine… Ob vstopu v cerkev bo pozdrav Mariji s pesmijo in recitacijo otrok, izpostavitev najsvetejšega in pete litanije Matere božje z odpevi. Sledila bo posvetilna molitev posvetitve župnije in blagoslov z Najsvetejšim. Vsak vernik lahko prinese napisano prošnjo k Mariji, jo počasti in prošnjo pusti v košarici.

Na prihod Marije se bomo pripravili s tridnevnico od 18. do 20. maja.

1. dan: Fatima – šola molitve
  2. dan: Fatima – šola darovanja trpljenja in žrtev,
  3. dan: Fatima – šola utrjevanja vere v posmrtno življenjeMati_Bozha_Fatimska[1]

PROGRAM OBISKA KIPA FATIMSKE MARIJE V ŽUPNIJI, 21. 5. 2016