OZNANILA 29.marec 2020 – 5. POSTNA, TIHA NEDELJA

5. POSTNA – TIHA NEDELJA 29.03.2020

SVETE MAŠE DAROVANE PO VAŠIH NAMENIH so vsak dan (brez udeležbe vernikov) na oltarju v domači cerkvi:

Pon. 30. marec: + Andrej in Rozi Pungerešek, Rozi Jekovec

Tor. 31. marec: + Angela in Peter Drinovec

Sreda 1. april :   + starše in brata Debeljak

Četrtek 2. april: + Francka Benedičič

Petek 3. april :   + Anton in Terezija Jurajevčič, 30. dan

Sobota 4. april: + Marjan Bešter

CVETNA NEDELJA 5. april: Za žive in umrle župljane. Sveta maša bo ob 10. uri. Za cvetno nedeljo pripravite zelenje z vrtov, beganice in ga blagoslovite z blagoslovljeno vodo (zelenja ne smemo deliti v cerkvi zaradi možnosti okužbe). Blagoslov bo opravil župnik pri sveti maši. Blagoslov boste sprejeli tudi pri sveti maši po TV SLO 2 ob 10 uri. Nagovor nadškofa Zoreta bo tudi po TV SLO 1 ob 11:30h.

MAŠNE NAMENE, ki bodo darovani po Veliki noči lahko naročite po telefonu (040 520 995}.

Duhovna priprava na VELIKONOČNE PRAZNIKE je tudi Radijski misijon, ki bo potekal na Radiu Ognjišče od 29. marca do 4. aprila. Vsako jutro ob 7h je tudi prenos svete maše papeža Frančiška/Nova 24TV/. Zaradi nevarnosti širjenja okužb duhovniki ne smejo podeljevati zakramenta sprave (spovedi). Potrudite se v tem času obuditi kesanje iz ljubezni do Boga »popolno kesanje«, ki odpušča male grehe (KKC 1452). Na prvi petek ne bo obiska bolnikov po domovih!

Poleg rednega zvonjenja je določeno zvonjenje vsak ponedeljek ob 20. uri v priprošnjo Mariji za konec epidemije. To uro smo vsi povabljeni, da se pridružimo molitvi škofov na radiju Ognjišče. S tem namenom v času molitve prižgimo na oknu svečo kot znamenje solidarnosti z vsemi žrtvami epidemije.

Ker v tem času ni rednega verouka, so vse družine naprošene za katehezo v krogu družine. Vsaj nekaj skupne molitve. Branje Svetega pisma. Pogovor o velikonočnem tridnevju. Vzemite v roke molitvenik Vrata k Bogu. Zmolite kratki križev pot. Prva spoved in obhajilo bo preloženo na čas, ko bodo otroci pripravljeni.

Tudi obredi velikega tedna in velikonočno praznovanje bo še vedno brez žive udeležbe vernikov v cerkvi. Tudi načrtovana »srebrna maša« g. Mitje Leskovarja, načrtovana na Belo nedeljo bo preložena na poznejši čas. Več o obhajanju velikega tedna bo objavljeno pred cvetno nedeljo.

Škofje v sporočilih vabijo vernike, da po svojih zmožnostih darujete za svete maše in podpirate svoje duhovnike s prostovoljnimi darovi.

V tem času velike preizkušnje vas lepo naprošam, da ne pozabite tudi na potrebe svoje župnije, predvsem načrtovane obnove zvonika v tem letu. Tudi na VELIKO NOČ ne bo rednega bogoslužja in darovanja. Svoje darove v ta namen lahko nakažete na bančni račun župnije /Župnija Kokrica , Pokopališka ul. 16, NOVA KBM TRR: Sl 56 04331000 3306 457/. Svoj dar pa boste lahko osebno izročili tudi v župnišču po prenehanju epidemije.

PRED NAMI JE TIHA NEDELJA, NEDELJA TRPLJENJA. Tudi mi doživljamo v teh dneh svojo nemoč. Zaupamo pa v Božjo moč in pomoč. Marsikaj je utihnilo okoli nas. Brez tihote, bi Bog izginil v hrupu. Če človek ne bo ponovno odkril tihote, bo izgubljen. Poznate človeka, ki ga nikoli nista zaznamovala križ in trpljenje? V vsakem življenju pride čas bremen in skrbi. Tudi to ima svoj smisel.. Z njim dozorimo, spregledamo, se osvobodimo. Tudi to je čas milosti. Kdor nikoli ni doživel težav, ne bo doživel velikega veselja – brez padca ni vstajenja. Vsaka bolečina je dobila odrešen pomen s tem, da je to pot prehodit sam Božji Sin skozi veliki petek do velike noči.

Lepo vas pozdravlja in blagoslavlja, vaš župnik Jože Klun